دستگاه بخور

تأثیر رطوبت و دستگاه بخور سرد و گرم روی پوست چگونه است؟ اگر تا به حال سفر کرده باشید متوجه تغییراتی بر روی پوست خود شده اید. شاید شما دارای پوستی خشک هستید و هنگام سفر متوجه پوستی نرم تر و لطیف تر می شوید یا اینکه هیچوقت تجربه ی مشکلی در پوست خود را نداشته اید اما در سفر متوجه می شوید که  پوست شما زیر و خشک شده است. آب و هوای مختلف دارای سطح رطوبت مختلفی می باشند. تأثیرات رطوبت می تواند باعث مشکلاتی بر روی پوست شما شود.

یک نمایشگر میزان رطوبت هوا به شما کمک خواهد کرد که میزان رطوبت هوا را ببینید و به این وسیله مراقبتهای بیشتری از پوست خود در زمان بالا یا پایین بودن هوا به عمل آورید. در زمان پایین بودن رطوبت می توانید از دستگاه های بخور سرد و گرم استفاده نمایید. حتی اگر سفر نکنید در یک مکان مشخص نیز در طول فصول مختلف سال رطوبت هوا تغییر می کند.

رطوبت بالا چگونه بر روی پوست تأثیر می گذارد؟

هوا با رطوبت بالا می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای پوست شما شود. معمولاً رطوبت بالا با دمای بالا نیز همراه است. هنگامی که هوا گرم است بدن ما نسبت به هوای خنک و سرد بیشتر عرق می کند. این تعریق بیشتر ممکن است باعث آسیب به پوست شود. اشخاصی که پوست صورتشان به راحتی آکنه می زند در زمانی که رطوبت هوا بالا است این مشکل را بیشتر تجربه می کنند.

گاهی اوقات در هوای گرم و مرطوب ممکن است محفظه تعریق بسته شود و این به این دلیل است که رطوبت در زیر پوست می‌ماند و نتیجه ی آن عرق سوز شدن آن ناحیه می شود.

دستگاه بخور برای کمتر کردن آسیب بر پوست

اگر شما در منطقه ای گرم و با رطوبت بالا زندگی می کنید مطمئناً اقداماتی را برای کم کردن آسیب انجام می دهید. در این شرایط برای محافظت پوست در خانه ساده ترین راه حل استفاده از دستگاه بخور سرد و دستگاه ایرکاندیشن جهت ایجاد یک شرایط ایده‌آل در منزل استفاده نمایید و هنگامی که بیرون از خانه هستید می توانید از پمادهای حاوی سالسیلیک اسید هستند استفاده نمایید ولی در نظر داشته باشید که این ماده پوست صورت را نسبت به نور خورشید حساس می کند به همین دلیل پیشنهاد مرکز تجهیزات پزشکی ایران به شما این است که این پمادها را هنگام شی استفاده نمایید.

رطوبت پایین چگونه بر روی پوست اثر می گذارد؟

رطوبت پایین معمولاً در هوای سرد اتفاق می افتد. هوای سرد باعث می شود تا پوست بدن خشک شود. همچنین باید دانست که بادهای سرد باعث از بین رفتن رطوبت و روغن پوست بدن می شود. پوست خشک همواره دچار خارش می شود و این باعث آزار شخص می شود. پوست ترک خورده نیز گاهاً دردناک و حتی باعث خجالت شخص خواهد شد.

بعضی افراد که دچار اگزمای پوستی هستند ممکن است با این مشکل در هوای سردتر بیشتر روبرو شوند که به دلیل رطوبت کمتر هوا می باشد. در فصل زمستان و هوای سرد افراد برای گرم کردن خانه از هیتر، بخاری و … استفاده می کنند که باعث کاهش رطوبت محیط خانه می شود و توصیه می شود حتماً برای متعادل کردن رطوبت هوا از دستگاه بخور یا رطوبت ساز استفاده شود.

بهترین میزان رطوبت برای پوست

رطوبت ایده‌آل برای افراد مختلف با توجه به جنس پوست متفاوت است. حتی ژنتیک فرد، سن و محیط نیز در این فاکتور دخیل هستند. بطور معمول سطح رطوبت در خانه باید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد. برای فهمیدن میزان رطوبت محیط ساده ترین روش تهیه ی یک دستگاه رطوبت سنج با قیمت بسیار پایین می باشد. با این تفاسیر استفاده از یک دستگاه بخور سرد و گرم در فصل زمستان و تابستان بسیار ضروری به نظر میرسد تا بتوان محیطی ایده آل را در منزل فراهم آورد.

در مرکز تجهیزات پزشکی ایران دستگاه های بخور سرد و گرم با بهترین کیفیت و ضمانت اصالت بعلاوه ی گارانتی عرضه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *